Jdi na obsah Jdi na menu
 


Misty/Profesor Oak/Gary Oak

3. 3. 2015

Misty Waterflower

Když Misty jede na svém kole a omylem jí srazí Ash, rozhodne se kněmu přidat z důvodu, že bude chtít po něm nové kolo, které jí nechtěně rozbil. Někdy Misty se svojí prudkou povahou pusobí příliš arogantně, ale i přesto je to milá holka. Když dojde na souboje, vždy si povolá na pomoc vodní pokémony, se kterími dobře spolupracuje. Skoro pokaždé, když vidí Brocka jak se snaží udělat dojem na každou ženu, je to právě ona, co ho vždy zachraňuje před zklamáním, a proto ho vždy odtáhne pryč. Jak tak plyne čas Misty si na nové přátelé dobře zvykne a vypěstuje si krásný vztah s Ashem. Zdá se, že mu tu nehodu s jejím kolem přece jen možná odpustí.

Je jí, stejně jako Ashovi, 10 let (od 3. epizody), pochází z Blankytného města (Cerulean City), a v originále ji japonské děti znají jako Kasumi. Je čtvrtou sestrou ze "Senzačních sester akvabel", trenérek na vodním stadionu v Blankytném městě. Jako nejmladší (a upřímě-nejošklivější) sestra už nechtěla dál snášet pošklebování a přehlížení ze strany svých starších sourozenců (sestry se jmenují Lily, Violet a Daisy), a tak se vydala do světa. Shodou okolností se setkala s Ashem, a po destrukci jejího kola se k němu připojila - ikdyž dnes už je původní důvod jejich společné cesty, náhrada zničeného kola, zapomenout tak dokonale, že ani sama Misty ho Ashovi ve chvílích četných hádek nepřipomíná. 
Nejraději má vodní Pokémony a také všechny roztomilé Pokémony obecně - zejména svého Togepiho. Nesnáší pokémonní brouky (při setkání s Ashovým Caterpie se s tímto pokémonem odmítla spřátelit. Toto však je jen jedna ze tří věcí, které Misty nesnáší, další dvě věci jsou mrkve a papriky), a často také Ashe a Brocka, většinou ovšem jenom po tu krátkou chvíli, kdy se jim podaří vytočit ji nějakou dobře mířenou poznámkou. A vytočit Misty není vůbec nic těžkého, startuje na první našlápnutí. Především po narážkách na její vzhled. Stejně tak dobře ji dokáže rozpálit její poněkud svéhlavý Pokémon Psyduck. 
Vedle cestování s Ashem se vzdělává v tréningu, aby se stala nejlepší trenérkou vodních pokémonů. Je také považována za Ashového rivala, kvůli jejich soutěžní povaze. 
Misty je někdy milá a optimistická, ale častěji ji vidíme jako rozhněvanou osobnost. Je velmi náladová, ale mezi svými názory může rychle přepnout. Její cíle nejsou tak jasné jako u jiných hlavních postav, ale její záliba a zájem o vodní pokémony je veliká. Mezi její koníčky patří také rybolov, ve kterém používá vlastnoručně upravenou návnadu, která vypadá jako ona. Tuto návnadu pak dala Ashovi jako dar. Poté, co Ash soutěžil na Stříbrné Konferenci v regionu Jogto, bylo její kolo opraveno a vráceno Sestře Joy ve Chromovém městě. Místy byla smutná, že neměla vhodnou omluvu k tomu, aby cestovala dále s Ashem, zvlášť když viděla, že se Ash nedozvěděl, že ho následovala kvůli jejímu kolu. Navíc - její sestry Daisy, Lila a Violet jí potřebovali v Blankytném městě, kde měla sledovat stadion, když byli na cestě kolem světa. Misty chtěla zůstat s Ashem, ale cítila, že musí převzít stadion, který by byl jinak bez dozoru. 
Po návratu jejich sester zůstala jedinou trenérkou stadionu. Od jejich příjezdu to vypadá tak, že kromě Misty tráví na stadionu svůj čas pouze Daisy.

Při pracování ve stadionu někdy přímá pomoc od Traceyho, kdy ji buď navštíví či běží se zásilkou od profesora Oaka. 
Misty se objevila v epizodách „The Princess and the Togepi“ a „A Togepi Mirage“, kde se znovu setkává s Ashem a Brockem a kde se poprvé vidí s Maxem a May. Během první epizody se jí Togepi změní v Togetica. Ke konci epizody se Togetic rozhodne zůstat s jiným Togepim. Misty se pak objevuje v dalších třech epizodách od „The Scheme Team“ do „A Real Cleffa-Hanger“. 

Vzhled
Obvyklý účes Misty je postranní cop vyčuhující nalevo z její hlavy. Když jde spát, tak si někdy rozpustí vlasy. Nosí také vlasové doplňky jako například kostýmy mořské panny v „Mořská víla Misty“. Misty je také znatelně vyšší než Ash, ale také menší než Brock. 

Pokémoni
Buď jen z tradice rodinného stadionu či její lásky k nim dává přednost cvičit vodní typy pokémonů. Její láska k vodním pokémonům může být i proto, že jsou v bitvě extrémně flexibilní a dokážou se snadno přizpůsobit oponentovi, jak uvedla v „Some -Like It Hot! (Někdo to rád horké!)“. Od toho dne, kdy se stala vůdcem stadionu, překonala její strach z Gyaradosů a stále se dozvídá o bojových technikách vodních pokémonů.

  

Mistiin medailon v pátem filmuMisty jako dítě

Mista a Togepi

                                                      

Samuel Oak

Profesor Samuel Oak je dědou Garyho Oaka. 
Je i Pokémoní bádatel a vědec, který hledá, zkoumá Pokémonů. Profesora je obvykle vidět buď s vážným nebo spokojeným pohledem . Profesor se vyskytoval v první epizodě v Oblázkovém městě ,kde dával právě novým trenérům Pokémonů jejich prvních Pokémony. Gary to stihne jako první a dostane od Profesora Oaka Squirtla, z něhož se pak vyvine Blastoise. Ash samozřejmě přišel pozdě, protože to prospal a pro něj zůstal už jen Pikachu. Nejprve Pikachu Ashe nechtěl vůbec poslouchat, ale časem se to zlepšovalo. Tým Rakeťáku se snaží ukrást Pokémony, jejichž Profesorovi Oakovi dali Trenéři Pokémonů, to se jim také, ale nikdy nepodaří.

                                            

Gary Oak

Gary Oak (v originále: Shigeru Okido) je vnuk proslulého profesora Oaka a bývalý rival hlavního hrdiny Ashe Ketchuma. Stejně jako Ash i Gary pochází z oblasti Kanto z města zvaného Pallet Town (Oblázkové město). Od samého počátku své vlastní cesty, Gary ukázal mimořádnou zručnost jako Pokémoní trenér, ale také v chytaní Pokémonů. Nasbíral ohromující počet silných Pokémonů, a to v krátkém časovém období a velmi zřídla nebo spíše vůbec za svou cestu neprohrával. Především je Gary hlavní postava a konkurent v Pokémonů, až do finální bitvy v Lize oblasti Johto. Poprvé se objevuje, hned v prvním díle Pokémon v epizodě: „Pokémone, volím si tebe!“ Zatím se objevil v oblastech: Kanto, Johto, Hoen a Sinnoh a jeho protějškem ve hrách je Blue.

„Děkuji přátelé, děkuji za krásné přivítání. Slibuji Vám, že se teď stanu mistrem Pokémonů a proslavím tak Oblázkové město po celém světě!“ – Gary Oak

 Osobnost Na první pohled desetiletý mladík s vysokými ambicemi a přátelským charakterem. Nicméně ani zlomkem se tomu „pravá Garyho osobnost“ neslučuje. Na druhou stranu však Garymu nesmíme mít nic za zlé, omlouvá to jeho nízký věk a také činnost vývojářů, neboť se Gary chová jako každý jiný rival, který by měl mít alespoň zásadní konkurenční znaky. U tohoto faktu je lze nutné podotknout Garyho vysoké sebevědomí, sám sebe totiž vnímá jako někoho vyššího než jsou ostatní. Sám on i jeho Pokémoni jsou toho zdárným příkladem, i hloupý cestovatel, který by jej viděl při tréninku, by si velmi snadno všiml, jak je Garyho strategie vypracovaná, věnuje trenérství velkou spoustu času. Díky tomu ale získal i negativní vlastnosti jako je domýšlivý a snobský charakter, působí tak na své okolí neustále a spoustu lidí jej proto mají za arogantního člověka, který by měl projít nějakým druhem výchovy Oproti tomu toto chování Gary žádným způsobem neskrývá, umí být přátelský k dospělým lidem a dobře ví, že je neustále o krok napřed přede všemi jeho věku. Působí jako ten vyspělejší chlapec, ve srovnání s Ashem, i přes svůj nízký věk, během serií je také vidět, jak se Garyho arogance a pyšnost mění v přátelskou, milou, moudřejší a hodnější povahu. Veškerá jeho arogance a namyšlenost zmizí. Mimo jiné se, ale jedna věc nemění, a sice Garyho „dospělácký“ charakter, i když byl kdysi arogantní, rád pomůže komukoliv. Pokud někdo potřebuje pomoc a neví si s něčím rady, a také si dokáže včas uvědomit nebezpečí a zasáhnout. Nejvíce ze všeho zbožňuje Pokémony a má je opravdu rád. Tuto skvělou vlastnost do něj vložil především jeho dědeček, profesor Oak, který je Garyho velkým vzorem. Proto lze říci, že díky tomuto se Garyho plány na nejlepšího trenéra změnily v to, aby jednoho dne byl stejně dobrý, inteligentní a naslouchavý jako jeho děda, profesor Oak. 

Gary je vnukem profesora Oaka, a zároveň je jedním z nejlepších trenérů vůbec. O Pokémony se zajímá od malička. Gary se chce stát nejslavnějším trenérem Pokémonů na světě a je odhodlaný přemoct každého, kdo by mu v tom chtěl bránit. Je hrozně ctižádostivý a neustále je o krok napřed před ostatními trenéry Pokémonu svého věku - včetně Ashe Ketchuma. Ash je Garyho velkým sokem. Vyrůstali v sousedství a jako malí soutěžili snad úplně o všechno.
Gary dokáže být pěkně protivný a pořád se vychloubá. Ale i přes to všechno zůstává dobrým trenérem. Neustále si vyměňuje Pokémony, aby všichni dostali šanci zápasit a tak rostli a sílili. Celkem má kolem dvou set Pokémonů, avšak nechytil všechny typy Pokémonů. Garyho přístup zní: nejdřív je chytit a až potom se na něco ptát. Proč? Protože Pokémonů není nikdy dost. Čím víc máte Pokémonů, tím větší máte šanci vítězit v zápasech. Později se však stane chápavějším a moudřejším. Stane se z něho pozorovatel pokémonů.Gary Oak je hlavní rival Ashe Ketchuma a vnuk profesora Oaka. V jednom okamžiku se zdálo, že budou přátelé a šli se společně podívat na filmy v epizodě „Lights, Camerupt, Action!“. Při rybaření, před začátkem jejich cest našli Ash a Gary starý pokéball. Oba chlapci začali boj o to, kdo si starý pokéball nechá, ten se ale rozbil a rozhodli se, že každý z nich bude mít u sebe jednu polovinu. 
V den kdy Gary nastoupil na svou Pokémonovou cestu, tak se stejně jako protějšek Blue choval jako arogantní trenér. Jako jeho prvního pokémona si zvolil Squirtla, což byl stejný pokémon, kterého si chtěl vybrat i Ash. Gary má dokonce i svou skupinu dívek, které ho vždy v jeho bitvách doprovázejí a radují se z jeho vítězství. Naopak, když náhodou prohraje, tak jsou schopny brečet dalšího půl dne. Garymu se nechtělo chodit na jeho cestách pěšky, a tak si pořídil vlastní sportovní červený kabriolet s vlastním řidičem. Vždy když se dostal do blízkosti Ashe, tak si z něj rád udělal legraci a také se s ním srovnal, jak je úžasný. 
Brzy však nastane zlom, když jej porazí vůdce Chromového stadionu, ale také vůdce Rakeťáků, Giovanni, v epizodě „Zápas o odznak“. Na začátku se zdálo, že má Gary vyhráno, protože porazil Giovanniho první dva pokémony, ale pak poslal Giovanni do boje svého Meowtwo, který snadno porazil všechny jeho zbylé pokémony. Nicméně to však stále nezměnilo Garyho chování, protože i nadále se choval arogantně. Až na cestě do Pokémonové Ligy si uvědomil, že by měl změnit svou povahu. 
Gary se nakonec vrátil v epizodě „Stanový útok“. Už se nechoval jako Ashův bývalý rival a dokonce mu popřál k vítězství v Pomerančové lize. Brzo ho však Ash vyzval k zápasu s jeho Pikachu, který byl jeho obvyklou volbou. Gary použil svou Eevee. Podařilo se mu porazit Ashe a pak pokračoval dál na své cestě do Johto. 
V Johto se Gary moc neobjevuje. Během ní se ale stal zdvořilým, inteligentním a uctivým jako ostatní, včetně Ashe. V epizodě „Can't Beat the Heat!“ bojoval s Ashem na Stříbrné konferenci. Ash skončil vítězně nad Garym, kdy jeho Charizard porazil Garyho Blastoise. 
V epizodě „Gotta Catch Ya Later!“ se Gary rozhoduje, že již nechce být pokémonní trenér, ale chce být jejich pozorovatel, jako jeho dědeček. 
V „Putting the Air Back in Aerodactyl“ pracuje na ostrově Sayda. Tam se mu podařilo pomocí Old Amber oživit Aerodactyla. Nejdříve se ho Aerodactyl bál, jako každé osoby na ostrově. Za nějaký čas si však Gary získal jeho důvěru tím, že mu dal nějaké ovoce k jídlu. Nakonec se přesune do Sinnoh regionu, kde provádí výzkum. Dále v epizodě „Home Is Where The Start Is“ se opět setkal s Ashem a dali si zápas, kde bojoval se svým novým Electivirem proti Pikachu, kterého opět porazil. Gary v epizodách Diamant a PerlaV episodě „Zvolný lov!“ se staral o skupinu Shieldonů a chránil je od všeho zlého, např. před Pokémonní zlodějkou J a jejími posluhovači. Znovu se objevil v epizodě „Překonání strachu strachem!“, kde pomáhal Ashovi a Gligarovi s jeho pozdějším vývinem. V této oblasti byl z důvodu, že slyšel o zvěsti o Azelfovi. Po setkání s Garym si Dawn myslela, že je to básník stejně jako jeho dědeček. 
Gary se později objevil v epizodě „Síla a volání třech!“ a „Zápasové finále legend!“, kde pracuje po boku profesora Rowana na jezeru Valor, kde se pokoušeli ochránit Azelfa před lovkyní pokémonů J a Galakťáky. Nicméně nebyl schopen porazit Saturna v bitvě. Později sledoval změny v okolí hory Coronet způsobené pokusy Cyruse, který se pokoušel předvolat Dialgu a Palkii.