Jdi na obsah Jdi na menu
 


Iris a Cilen

3. 3. 2015

Iris

Iris je dívka, je to společnice na cestách Ashe Ketchuma a Cilana v oblasti Unova. Hned v druhém díle seriálu "Best Wishes" se s Ashem seznámila a protože jí byl sympatický, vydala se s ním na cestu. Nedlouho potom se k nim přidal také Cilan, milý trenér stadionu, který se rozhodl opustit své dva bratry, kteří byly spolutrenéři stadionu a vydal se s nimi na cestu Minulost  Iris jako malá vyrůstala stranou od ostatních, žila mimo vesnici. Díky tomu se naučila spousty zajímavých věcí, jako například dobré horolezectví a houpání se po liánách. Také se spřátelila se spoustou divokých pokémonů. Jednoho dne se ujmula divokého Axewa. Chytila si ho do pokeballu a slíbila mu, že mu pomůže být silným Pokémonem. 

 Současnost 

Iris se tedy vydala na cesty s Ashem a Cilanem. Většinou do děje nijak víc nezasahovala, dokud si nechytila divokého Drilbura. Ten byl velice silný a pomohl Iris vyhrát hodně zápasů, tudíž se jí vyvinul na Excadrilla. Ovšem, jednou ji k zápasu vyzval muž jménem Drayden. Iris si zvolila Excadrilla, ovšem inkasovala tvrdou porážku. Od té doby ji Excadrill přestal poslouchat. Iris se všemožně jejich vztah pokoušela napravit, ale marně. 

Iris (japonsky: Iris) je mistryně dračích Pokémonů. Byla jedna z trenérů na stadioně ve městě Opelucid. V Pokémon White rozdávala Legendární odznak. O dva roky později, v Pokémon Black and White 2, se stala šampiónem.

Iris

 
Iris se v anime objeví jako jeden ze současných spolucestujících partnerů Ashe Ketchuma, trojici zakončuje Cilan. Když přišla její chvíle, odešla ze svého rodného města a vydala se čelit dobrodružství ve světě. Jako první odjela do Vesnice draků. Jako první pokémon jí doprovázel Axew. S Ashem se setkala u města Nuvema a právě tam se rozhodne cestovat s Ashem, už kvůli tomu, že Ash je v novém regionu a Iris se tu vyzná. Poté se k nim přidá i Cilan. Cílem Iris je, stát se mistryní dračích Pokémonů.
 
Charakter
Iris o sobě tvrdí, že je divoká dívka a ráda jí bobule. Její Pokémon Axew s ní cestuje tak, že je zachycen ve vlasech místo toho, aby byl v Pokébale. Je velmi dobrodružná a odvážná. Má také rychlé reflexy, protože stihla Ashe zachránit před pádem do horké vody.
 
Bývá také stydlivá a nervózní vůči cizím lidem. Chvilku Iris a Ashovi trvalo než se rozhodli spolu cestovat. Ale netrvalo dlouho a skupina i s Cilanem si začala plně důvěřovat.
 
Iris je zkušená trenérka a objevila se už v mnoha bitvách v minulosti. Ve Vesnici draků byla označena jako zázračné dítě, tam se také poprvé setkala s mistrem dračích Pokémonů Draydenem. Iris si velmi věří a co je ještě důležitější, věří ve své schopnosti, někdy se kvůli tomu chová k Ashovi jako k malému dítěti. Například, když udělá primitivní chybu. Podle Iris by takové chyby dělat neměl, když má za sebou tolik zápasů a zkušeností.
 
Iris miluje Pokémony, obzvláště své, protože často při prvním setkání své Pokémony zahrne svými polibky. Zvláště ona má velice silné pochopení pro dračí Pokémony. Díky této silné vášni si dala za cíl, stát se mistryní dračích Pokémonů jako většina lidí z jejího rodného města. Je fakt, že Iris nemá ráda jeden typ Pokémonů, a to ledový. Nejspíše je to tím, že útok ledových Pokémonů mají na dračí Pokémony super silný účinek. Na druhou stranu se ale tvrdí, že je to nepravděpodobné, protože stejně tak jako ledový Pokémoni mají nad dračími výhodu, tak i dračí Pokémoni jsou proti dračím Pokémonům velmi silný. Iris tento strach překonává a je to vidět, když ji k zápasu vyzve Georgia s jejím Bearticem.
 
Pokémoni

Jak už víme, Iris má slabost pro dračí Pokémony. Je zvláštní, že z Pokémonů, které má u sebe, jsou dračí typy pouze dva z nich, takže polovina.  

                                                                

Cilan

Cilan je trenér stadionu města Striaton. Spolu se svými bratry (Chili a Cress) je trenér městského stadionu a majitel restaurace. Na jejich stadionu jste si mohl vybrat s ktreým ze základních typů budete bojovat. Cilan měl travní typ(pokemon Pansage), Chili ohnivý (pokemon Pansear) a Cress měl vodní typ(pokemon Panpour). Poté co na stadion přišel Ash který vyzvat všechny tři a také je porazil, vydá se Cilan na cestu s ním a Iris Na svých cestách je v roli kuchaře a velice dobře vaří. Má s sebou také příbory a tác. Jeho sen je stát se dobrým tzv. "pokemon Connoissur" který rozpoznává vztah mezi pokemonem a jeho trenérem. Jeho pokemon je Pansage a poté co se vydal na cestu tak chytil také Dwebbla a Stunfiska.

Cilan (japonsky: Dent) je jeden ze tří trenérů na Striatonském stadionu, spolu se svými dvěma bratry Cressem a Chilim. Specializuje se na travní typy a jako odměnu trenérům, kteří si jako svého prvního pokémona vybrali Oshawotta a porazili ho, předá Trojtý odznak.
Cilan
Cilana jsme mohli vidět v páté epizodě Black and White (Best Wishes). Procházel se ve svém rodném městě, když v tom uviděl Pikachu, kterého nikdy předtím neviděl. Bylo to pro něj něco novýho, tak ho ihned začal zblízka zkoumat. Pikachu byl samozřejmě Ashův, když se trochu seznámili, pomyslel si, že Ash a Iris by byli dobří partneři na cesty. S radostí oba dva doprovodil ke Striatonskému stadionu, kde na ně čekali Cress a Chili.
 
V následující epizodě Ash poráží posledního z bratrů - Cilana a dostává Trojtý odznak. Cilan se po dni stráveném s Ashem a Iris rozhodl přidat k nim a začal tak nové dobrodružství.
 
V jedenácté epizodě, která se jmenuje „A Home for Dwebble!“, Ash, Iris a Cilan narazili na skupinu Dweebblů. Tady Cilan použije svého pokémona Pansage, aby si mohl jednoho z divokých pokémonů chytit. Nakonec se mu to podaří a Cilan tak má Dwebbla v týmu.
 
V další epizodě „A Connoisseur's Revenge!“ se skupina musí zastavit v Poké Martu, aby si mohli dokoupit pár věcí. Právě zde Cilan potkává svou rivalku Burgundy, kterou kdysi na stadioně porazil. Burgundy by se ráda pomstila, a tak Cilana vyzývá na souboj, který Cilan bez jakýkoli obtíží vyhrává. Po jasné prohře Burgundy přísahá, že se rozhodně nevidí naposledy. Poté skupinu zanechává na místě a pokračuje po své cestě dál.
 
V epizodě „Facing Fear with Eyes Wide Open!“ Ash, Iris a Cilan přicházejí k jezeru. Cilan neváhal ani minutu a už seděl na břehu s nahozeným prutem a čekal až něco vyloví. Netrvalo dlouho a na prut se mu přichytil Stunfisk, kterého si po chvilce bojování přidal do týmu. Měli štěstí, nedaleko se konala rybářská soutěž. Bohužel, byla falešná, pořádali jí Rakeťáci. To ale naše skupina ze začátku nevěděla. Cilanovi se během soutěže podařilo ulovit Basculina a nakonec Rakeťáky porazili a mohli dál pokračovat.
 
V další epizodě „Reunion Battles In Nimbasa!“ skupina dorazí do města Nimbasa a přihlásí se do „Club Battle“. Potkávají se s výše zmíněnou Burgundy , se kterou se Cilan utká v následující epizodě. Cilanův Dwebble porazí Burgundy Gurdurra, tím pádem postoupí do druhého kola v soutěži. Druhý Cilanův soupeř byl Luke a v následující epizodě se spolu utkají. Cilan volí Stunfiska a Luke Larvestu. Bohužel, ve druhém kole Cilan skončil.
 
V epizodách „Crisis from the Underground Up!“ a „Battle From The Underground!“ Cilan ukázal své dokonalé znalosti o vlacích. Pomohl tak Emmetovi a Ince chytit pokémony, které ukradli Rakeťáci.
 
V další epizodě „A Call for Brotherly Love!“ se naše skupina setkává s Cilanovým bratrem Chilim. Chili vyzve Cilana na souboj. Netrvá dlouho a Cilanův Pansage poráží Chiliho Panseara. Nakonec Cilan rozhodl, že pomůže Chilimu najít jeho vlastní bojový styl. Zatímco Cress stále říkal, že by bylo dobré zaměřit se hlavně na útok a zároveň i na obranu, Cilan se řídil svého předpokladu „dobrý čin je dobrá obrana“. Cilan tak pomohl naučit Panseara nový útok – Sluneční paprsek (SolarBeam), což Pansearovi pomůže, když se někdy v budoucnu setká s pokémonem vodního typu.
 
V epizodě „Cilan Takes Flight!“ se Cilan utká s trenérkou města Mistralton. Ta se zaměřuje na pokémony létajících typů, a tak si Cilan dost věřil. Jenže mu to nevyšlo. S trenérkou prohrál. Na druhou stranu to alespoň Ashovi vyšlo. Cilan se rovněž podílel na Pokémoním turnaji World Junior Cup, ale neměl tolik úspěchů jako jeho spolucestující.
 
Ve hře
Cilan se objeví ve hře Pokémon Black and White jako jeden ze tří trenérů stadionu ve Striatonském městě. Je to první stadion, na který trenéři narazí při jejich cestě. Cilan bojuje, jestliže si trenér vybral jako startovního pokémona Oshawotta. Pokud se trenérům podaří Cilana porazit, dostanou Trojtý odznak a následně i útok TM83 (Work Up).
Během dvou let mezi Pokémon Black and White a Pokémon Black and White 2 Cilan s jeho bratry Chilim a Cressem odešli ze stadionu trénovat.
 
Pokémoni

Pansage je Cilanův první Pokémon. Poprvé se objevil v epizodě „Hrozivý tým třech trenérů“ (Triple Leaders, Team Threats!). Pansage byl třetí a poslední Pokémon, kterému čelil Ash na Striatonském stadioně. Dále pak má Stunfiska a Dwebbleho, později Crustleho.